Home / Teknoloji / Asus Zenfone 2 fiyatı ve teknik özellikleri

Asus Zenfone 2 fiyatı ve teknik özellikleri

Asus Zenfone 2 geçtiğimiz hafta yapılan bir lansman ile tanıtıldı. Katılıma yoğun ilgi gösterilirken aynı zamanda herkes büyük bir merak içerisindeydi. Ben de internet üzerinden izledim ve açıkçası Asus Zenfone 2’nin özelliklerini merak ettim.

Bilindiği üzere Asus daha önce Zenfone markasını piyasaya sundu ve bence büyük bir başarı elde etti. Hani tamam iPhone 6 ile kıyaslanamaz tabi ama fiyatı ve performans bakımından incelendiğinde çoğu telefonu geride bıraktığını söyleyebilirim. Zamanında benim de telefona ihtiyaç duymuştum ve araştırmıştım. Telefona çok para vermek istemiyordum ve kendime maksimum 1000 TL limit seçmiştim. Araştırmalarım sonucu karşıma hep Zenfone serisi ve General Mobile serisi çıkmıştı. General Mobile serisinde teknik servis konusunda sıkıntı çıktığını duymuştum ve Asus Zenfone serisini incelemiştim. Özellikleri ve fiyatı o sıralar çok iyiydi ve herkes tarafından çok talep ediliyordu hatta mağazalarda stoklarda bile kalmamıştı. Durum böyle olunca Asus sonradan yeni bir çıkış yapmış ve Zenfone 2 serisini çıkarmış. Herkesi Zenfone 2 özellikleriyle bir kez daha şaşırtan Asus fiyatını da belirlemiş.

Gelin inceleyim Asus Zenfone 2 teknik özellikleri ve fiyatını

zenfone2-urun-incelemesi

 

Sırayla başlayalım ve tek tek inceleyelim Asus Zenfone 2’yi.

Android telefonlarda güncelleme mevzusu çok önemlidir çünkü her çıkan seride yenilikler başlar. Android Lollipop 5.0 çıktığında herkes kendi telefonlarına ne zaman böyle bir güncelleme geleceğini merak ederdi. Ancak Asus Zenfone 2 telefonlarında böyle bir sorun olmayacak ve telefonu almak isteyen kullanıcılar Android Lollipop 5.0 güncellemesiyle almış olacaklar.

Telefonu elinize aldığınızda çok rahat bir şekilde kavrayabilirsiniz. Tabi eli küçük olan kullanıcılar için pek bir ideal olduğunu söyleyemeyiz malum 5.5 inç olacak :))

Telefon alacağımız zaman bizim için en önemli unsurlardan biri de kameradır. Kamera bizim içim olmazlardan biridir. Özellikle devir kamera devri ve selfie devriyken kullanıcılar kesinlikle bu özelliğe dikkat edeceklerdir. Asus Zenfone 2 telefonlarında 13 MP arkada kamera bulunurken 5 MP ise ön kamera bulunmaktadır. Sanırım bu da sizin işlerinizi görecektir.

Android telefonların donmaması hepimizin hayalidir. Oyun oynarken, film izlerken ve nette dolaşırken telefonlarımız donma yaparsa haliyle hepimiz sinirleniriz. Ancak Asus Zenfone 2‘de böyle bir sorun olacağı gözükmüyor çünkü telefonda 4 GB Ram bulunuyor. Şu zamanlarda Ram demek hız demek ve donmamak demek. Asus Zenfone 2’yi şüphesiz cazip kılan nedenler arasında ise Ram kapasitesi bulunuyor.

Asus Zenfone 2 cihazlarında batarya konusuna gelirsek 3000 mAh bulunuyor. Bu demek oluyor ki bu telefonu normal kullanımda 2 gün kullanabilirsiniz. Tabii sizin normal kullanımla benim normal kullanımım arasında fark olabilir ve ama bana güvenin telefonun şarj süresi iyidir.

Telefonda çift sim kart desteği ve hafıza kartı desteği de mevcut.

Telefon kullanıcılara özel bir kaç renk seçeneğiyle sunuluyor. İstediğiniz renklerde telefonu alabilirsiniz.

Ve merak edilen konulardan biri de Asus Zenfone 2 fiyatının ne kadar olacağı konusuydu. Telefonunun fiyatının ortalama 1300-1400 TL olduğu görülüyor.

Ancak Türkiye’de biraz araştırma yaptığımda Asus Zenfone 2’nin fiyatı değişiklik gösterebiliyor. Bazı yerlerde 1500 TL olurken bazı yerlerde ise 1400 TL olarak satışa sunuluyor.

Kısa Asus Zenfone 2 tercih edilebilecek telefonlar arasında yer alıyor.

Kısaca incelemek gerekirse aşağıdaki tablomuzu inceleyebilirsiniz.

Umarım yazımızı beğenmişsinizdir.

 

Asus Zenfone 2 inceleme

Tasarım
HD ekran
4 GB RAM
Çift sim kart desteği
Arabirim
Android 5.0
Ağırlık
Fiyatı

10

Asus Zenfone 2 ürün incelemesi ve fiyatı

User Rating: 4.55 ( 1 votes)

About Menekşe Gümüş

Ankara doğumlu, 2010 yılında Konya Selçuk Üniversitesi'ni kazandı. 4 yıl boyunca Radyo Sinema ve Televizyon eğitimi aldı. 2014 yılında Lisans eğitimini tamamladı. Özgün Hikaye ve Senaryo yazarı. Fotoğraf çekimi ve düzenlemesi yapıyor.

Göz atmak ister misiniz?

WordPress için en iyi AMP eklentisi

WordPress için en iyi AMP eklentisini sizler için araştırdık. Bilindiği üzere Google güncellemelerine devam etti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.