Home / Fotoğraflarım / Görevin:Ülkeni Seveceksin…

Görevin:Ülkeni Seveceksin…

Asla diz çökmeyeceğiz. Biliyorlar değil mi? Bildikleri için de şimdi bizi psikolojik olarak yıldırmaya çalışıyorlar. Asla başaramayacaksınız. Bu lafta bir serzeniş değildir sakın öyle algılanmasın. Türkiye’deki bazı her şeyi sakız gibi sündürmeyi seven arkadaşlarımız da sakın ama sakın her şey bitti her şey bitecek diye algılamasın. Başka yere çekmesin olanları. İstifa istiyorsunuz ya bazen. Şu anda Türkiye’de bir yönetim değişikliği ne demek bunu hiç düşünmüyor musunuz? Sevin sevmeyin, kabul edin etmeyin birlik olma zamanı. Hala eski defterleri açarak yeni tertemiz sayfalara yeni hikayeler yazamayız. Bilmiyorum anlıyor musunuz? Derdiniz Türkiye ise , şu güzel renkli, asil şanlı bayrağımız ise bu birlik çağrılarına hala şüpheci, bölücü, yıkıcı yaklaşmazsınız. Yaklaşmamalısınız. Eğri gördüğünüz ne varsa düzeltmek istemek en büyük hakkınızdır. Ama her şeyin bir yolu yordamı vardır. Eleştirirken ülkeni çöpe atma güzel kardeşim. Atma be. Çünkü Çanakkale’de Sarıkamış’ta her yerde çöpe gitmesin diye 15’likler kendini siper etti ya. Kadınlar kağnılar ile cepheye mermi taşıdı. Seyit Onbaşı yüzlerde kiloluk mermiyi tek başına kaldırdı. Çöpe atma ülkeni. Beğenme, eleştir, yer, memnun kalma ama sev. Ülkeni sev kardeşim. Sen ülkeni sevmediğini belli edecek konuşmalar yapıyorsun sonra da ‘Neden gidecek mişim?’ diye bir soru soruyorsun. Sevmiyorsun ki… Sevmediğin yerde enden durasın. Ama eleştirdiğin, yerdiğin, düzeltmeye çalıştığın her yerde barınabilirsin. Senin de burada yaşama hakkın var. Nefret ediyorum, sevmiyorum, dayanamıyorum, bu ülkede olmaktan utanıyorum diyorsun ve hala Türkiye’de enden durmayacak mışım diyorsun. Olmaz ki. Kendine ediyorsun en çok da şehitlerinin kemiklerini sızlatıyorsun.

Şununda boğul bununda boğul diyenleri savunuyorsun. Savunulacak neresi var. Herkes kendince bir konuda haklıdır ancak vatan mevzubahis olunca senin kendince haklı olduğun bir konu ortada kalmaz. Vatanına küfür, vatanına ihanet hiçbir şekilde affedilmez. Sonra enden linç girişimi oldu? Neden şiddet var? Yahu siz dalga mı geçersiniz? Her hafta bir yerde bir manyak kendisini patlatıyor. Her gün bir yerde bir terörist keşif yapıyor. Hainler hala ve hala içimizde. Sakin olmasını beklemesin kimse bu milletin.

Bazen diyorum neden biz? Neden böyle herkesin uğraştığı bir ülkeyiz? Her şey yolunda gidiyor da yolundan döndürmeye mi çalışıyorlar yoksa hiçbir şey yolunda olmadığı için mi böyle? Bazen insanın kafasını önüne koyup durası geliyor. Yine de sabretmeli ve her şeye rağmen gücümüzü kaybetmemeliyiz. Herkes ülkesini sevmeli. Amerika’da yaşasan da Japonya’da yaşasan da nerede olursan ol. Ülkeni seveceksin. Zorundasın biliyor musun? Çünkü bu ülkede utanılacak kötü pis olan hiç bir şey yok. Nerede başına ne gelse geleceğin yuvan burası çünkü. Yönetimi beğenme, eleştir, nefret et, ama ülkeni seveceksin kardeşim. Seveceksin güzel kardeşim.

Zorundasın.

Related Article

İstanbul/ İstiklal Caddesi Sokak Sanatçıları İstiklal'ı İstiklal caddesi yapan en güzel ayrıntıdır sokak sanatçıları. Tamamen sanatın yaratılış tutkusunu onlarda hissedebilirsiniz. Seneler ön...
Karabük Tren Garı Çok güzel bir Karabük Safranbolu maceram olmuştu. İlerde bir gün daha detaylı yazabilirim. Her zaman tren yolu ve rayları çok sevmişimdir. Elimde ...

About Menekşe Gümüş

Ankara doğumlu, 2010 yılında Konya Selçuk Üniversitesi'ni kazandı. 4 yıl boyunca Radyo Sinema ve Televizyon eğitimi aldı. 2014 yılında Lisans eğitimini tamamladı. Özgün Hikaye ve Senaryo yazarı. Fotoğraf çekimi ve düzenlemesi yapıyor.

Göz atmak ister misiniz?

leyladansonra.com ile Siz de Bir Çocuğu Hayaline Kavuşturun

Eşim twitter’da Leyla’dan sonra ekibini görmüş. Biraz araştırmış ve güzel bir proje yaptıklarına şahit olduktan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.