Home / Teknoloji / Instagram fotoğrafları nasıl kaydedilir?

Instagram fotoğrafları nasıl kaydedilir?

Instagram üzerinden beğendiğiniz fotoğrafları artık kaydetmeniz mümkün. Bilindiği üzere son zamanlarda birkaç uygulama büyük bir gelişme kaydetti. Bir zamanlar sadece Facebook ve Twitter mevcut iken şimdi de Instagram büyük bir çıkış gösterdi. Kullanıcılar istedikleri fotoğrafları istedikleri gibi paylaşabilirken zaman zaman beğendikleri fotoğrafları kaydetmeme konusunda sıkıntı yaşıyorlar.

Ben de bir Instagram kullanıcısıyım ve zaman zaman çok komik bulduğum fotoğraflar veya çok güzel sözler bulunan yazılar bulunan fotoğrafları indirmek isterim. Ancak android kullanıcıları veya iOS kullanıcıları fotoğrafa basılı tutsalar da “Fotoğrafı kaydet” seçeneği gelmemektedir. Yani sadece Instagran uygulaması üzerinden fotoğraf indirmeye kalkarsanız eliniz boş dönersiniz. Peki ne yapacağız ve Instagram üzerinden fotoğrafları kaydedeceğiz?

Şimdi sizlere birkaç basit uygulamayla Instagram üzerinden beğendiğiniz fotoğrafları nasıl indireceğinizi açıklayacağım.

Öncelikle yapmanız gereken ilk iş Google Play üzerinden ve iTunes üzerinden instasave uygulamasını indirmek. Bu programı indirdiğinizde kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra ise Instagram sayfasında beğendiğiniz fotoğrafları seçebilir ve çıkan “Disket” ikonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Bu anlattığımız Android telefonları içindi.

iPhone üzerinden Instagram fotoğraflarını kaydetme:

Instagram’ın ayarlar kısmına giriniz ve “Save Original Photos” yazısına basınız. Otomatik olarak fotoğraflarınız inecektir ve iPhone albümlerinizin bulunduğu klasörde yer alacaktır.

Instagram fotoğraflarınızı uygulama indirmeden de kaydedebilirsiniz ancak açıkçası ben pek güvenmiyorum ve o yüzden internet siteleri üzerinden nasıl indirileceğini anlatmayacağım. Çünkü şifrenizi isteyecekler ve bana güvenli gelmiyor.

Ancak Google Chrome kullanıcıları başka bir yöntemle kolayca fotoğrafları indirebilirler. Peki nasıl mı?

Yapmanız gerekenler;

Google Chrome üzerinden Instagram sayfasına giriş yapınız.

Daha sonra ise beğendiğiniz fotoğrafınız üstüne sağ tıklayarak “Öğeyi Denetle” deyiniz.

Açılan sayfada “Jpeg” uzantılı bir link olduğunu göreceksiniz ve o linki yeni sekmede açınız. Açılan sayfada fotoğrafı kaydet deyiniz.

Artık uygulamalı ve uygulamasız internet üzerinden Instagram fotoğraflarının nasıl kaydedileceğini öğrendik.

 

 

 

Related Article

Instagram’da reklam nasıl verilir? Instagram'da reklam verme dönemi başladığı andan itibaren herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Eğer bir Instagram kullanıyorsunuz karşınıza "Spons...

About Serdar YILMAZ

Selçuk Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon mezunu... Pratiktarifler.org kurucusu. Ulusal bir gazetenin SEO Editörüyüm. Web tasarımıyla uğraşmaktayım Meneksegumus.com Teknoloji Editörüyüm.

Göz atmak ister misiniz?

WordPress için en iyi AMP eklentisi

WordPress için en iyi AMP eklentisini sizler için araştırdık. Bilindiği üzere Google güncellemelerine devam etti …

Bir yorum

  1. İnstagramdan resim ve video indirmek için türk yapımı programı kullanabilirsiniz.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aerdog.saveinstag

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.